admin
veebruar 22, 2025
Alustama peaks sellest, et meil on olnud pikalt kuskil kuklas mõte teha mängukirjelduste vahele mõni persoonilugu. Ja nüüd mängis elu ise selle võimaluse kätte.
Teatame rõõmuga, et HHL-i 4. tugevusgrupis on olemas oma hokikoondislane. Selleks on Snežana Zrelov (G4S Hokiklubi), kes osales Eesti naiskonna koosseisus veebruaris toimunud MM turniiril Bosnia ja Hertsegoviinas. Eesti naiskonnas alustas Snežana oma naiskonnakaaslastega Roosa Panter võistkonnast kõigis neljas mängus algviisikus. Statistikasse kirjutati turniirilt üks väravasööt. Turniiri mängude kohta on kõige parem kirjalik ülevaade Eesti hokikoondiste facebooki fännilehel: https://www.facebook.com/groups/210312952787465
Tõele au andes pole Snežana ainuke mängija, kes on G4S-ist koondises mänginud. Varasemalt on tee ette näidanud Evelyn Roosileht. Jah, mõlemad naised on lisaks HK Roosa Panter mängijad, aga ei saa kaugeltki alahinnata nende mängimist harrastusliigas meeste keskel. Korraks veel selgitamiseks – Snežana mängib naiste liigat Roosas Pantris ja harrastusliigat G4S Hokiklubis.
Küsisime ka loo peakangelannalt omapoolset kommentaari ja siin on vastus:
“Jõudsin hoki juurde täiesti juhuslikult. Olin tegelenud kergejõustikuga ning Tallinna kolides pakkus onu mulle võimalust proovida jäähokit. Proovisin, see avaldas muljet ja siin ma olen. Suurim erinevus (naiste ja meeste harrastusliiga vahel – toim) seisneb just kiiruses ja mängu mõistmises. Naiste liigas on naised aeglasemad ning mängu mõistmine kohati puudulik, kuid mitte kõigil. Vahel naised kardavad litri pärast võidelda, kuid harrastajate liigas on minu arvates hoopis teisiti.
Kuna erinevus põhineb kiirusel, siis olles ühel jääväljakul meestega, proovisin mängida sama iseloomuga nagu nemad, ning see aitas mul ka MM-il mängida. Olen mänginud jäähokit umbes 4,5 aastat ning minu suur unistus oli osaleda MM-il Eesti eest! Viisin oma eesmärgi ellu ning kui rääkida Eesti naiste koondise debüüdist, siis see oli suurepärane kogemus.
Kutsuti kõikide naiskondade parimad mängijad, ja minu jaoks oli suur au nendega koos mängida. Kõige tähtsam oli õppida ja areneda. Hoolimata divisjoni tasemest ei olnud mängimine sugugi lihtne. Vastaste meeskonnad olid kohati taktikaliselt paremad ja kiiremad, kuid me püüdsime mängida oma mängu.
Mäng Iisraeliga oleks pidanud olema meie kasuks, kuid Iisraeli meeskonnas oli universaalne mängija number 18, kes vedas Iisraeli võidule ja tõi neile teise koha. Meie jaoks oli mäng Bulgaariaga ilmselt üks turniiri kiiremaid ja karmimaid mänge. Bulgaarlannad näitasid mitte ainult oma iseloomu, vaid ka füüsilist jõudu, mis ei ole Eesti naiste hokis tavapärane.
Bulgaaria võitmine ja esimese koha võtmine oli minu arvates täiesti võimalik. Ühel hetkel tundus mulle, et meie meeskond keskendus liiga palju seisule 3:1 ning ei suutnud enam nii eredalt oma mängu iseloomu väljendada.
Maailmameistrivõistluste muljed jäävad vapustavaks. Võin uhkusega öelda, et Eesti hoki meeskond tegi kõik võimaliku, et tunneksime end mugavalt. Minu arvates oli Eesti hoki korraldus tipptasemel võrreldes teiste meeskondadega.”
Ühesõnaga, kui satute järgmisel korral vaatama G4S mängu, siis hoidke silmad lahti ja pange teda tähele. Ja Evelyni. Ja tegelikult ka Margarita Matjuhhovat, kes on olnud pikalt naiste A-koondise liige jalgpallis.
Nüüd ootab ees naiste hokiliiga play off, mis stardib juba järgmise nädala laupäeval.
https://ehs.eestihoki.ee/statistika/naiste-hokiliiga/