Kui palju te väravavahile maksate?

Just see küsimus kõlas peale mängu lõppu, kui Hambutud Kiskjad olid peale rohket värava pommitamist saanud ühe õnneliku litri kaasabil 1:0 võidu HK Laupäevahoki (LPH) üle.

Küsimus käis Rico Daniel Kivi kohta, kes on LPH enda kasvandik, kui nii saab harrastusklubis üldse öelda. Oma debüüdi tegi ta aastal 2019 kaks päeva enne oma 15. sünnipäeva ja hooajal, mis oli ka Laupäevahoki jaoks esimene. Peale seda on noormees järjekindlalt ja hüppeliselt lisatreeningutega oma taset tõstnud. Ma siinkohal kasutaks ka võimalust ja lisaks, et eelmises omavahelises mängus tegi suurepärase esituse samuti meie enda hulgast kasvanud väravavaht Alexander Koppel, kes alustas väjakumängijana ja võistlemas näeb kahetsusväärselt harva. Nimetatud mäng lõppes seisuga 2:1 LPH-le. Ka tema puhul on võtmesõnaks erialased lisatreeningud. Praegu jäid mõned LPH puurilukud veel mainimata, aga jätame selle tulevikuks.

Nagu juba mainitud, siis mäng lõppes 1:0 Kiskjatele, kui 2 minutit ja 10 sekundit enne kohtumise lõppu õnnestus realiseerida ülekaal ja litri suunas väravasse Erki Miilberg (söötjad Lauri Lehtla, Hannes Aguraiuja). LPH proovis küll mängu lõpu mängida tühja väravaga, aga ka lisamänngija platsil ei viinud soovitud tulemuseni. Laupäevahoki tegi oma elu juba kohe mängu teisel minutil „põnevaks“, kui võeti esimene karistus ja vähem, kui minut hiljem pakuti Kiskjatele võimalust väravat üritada viiekesi kolme vastu. Sellest survest saadi üle. Järgmised karistused võeti mõlemalt poolt 5-sekundilise vahega seni mängiti neli nelja vastu. Kahel korral pakuti veel vastastele mõlemalt poolt võimalust ülekaalus mängida, millest siis päris viimase võimaluse võitjad 28 sekundit enne karistuse lõppemist ka ära kasutasid. Kuigi Kiskjad surusid rohkem, siis ei saaks öelda, et LPH poleks üldse litrit vallanud või vastaste tsoonis käinud. Silma jäi, et raami viskeid oli selle juures väga vähe, võrreldes Kiskjatega. Statistikat selle kohta pole, aga vahe võis hinnanguliselt olla lausa viiekordne.

Mõlema meeskonna jaoks sai sellega käesolev hooaeg läbi. Hambutud Kiskjad olid juba mängu alguseks kindlustanud omale pronksmedalid, Laupäevahoki jääb ootama 24. märtsil toimuvat Kakumäe Kullide ja TLT mängu, kui selgub lõplik LPH ja TLT omavaheline seis tabelis. Kuigi Kullid on juba kulla võitnud ja TLT proovib tõusta veel viimaselt kohalt kõrgemale, siis tasub mainimist, et eelmise omavahelise mängu võitis just nimelt TLT seisuga 3:2.