Kurase Hüljestel hooaeg läbi ja medal kindel, aga mis värvi see olema saab?

Laupäevahoki spordiajakirjanike osakond

Mäng rullus  lahti 15 liikmelise publiku (need kes suutsid korvpallikoondise tekitatud liikluskaoses endale parkimiskoha leida) ees täpselt kell 21.35. Kohe hakkas ka toimuma. Juba 22. sekundil suutsid hülged avavaräva lüüa (#91 Ilja Ponomarjov, söötjad #10 Vjatseslav Ten, #27 Neeme Kase). Ja ega esimene ilma teiseta ei jää, nii vähemalt olid hülged mängule peale tulnud kui juba 9 sekundit hiljem oli tablool seis 2:0. Seekord oli täpne #71 Anti Krik.  Alles mängu teisel minutil saavad G4S-i mehed litri lõpuks oma tsoonist välja ja hakata oma mängu üles ehitama. Kohe hakkab ka juhtuma,  hüljeste #5 Viktor Spoda teenib 2-minutilise karistuse. Kuid sellest hoolimata on tunne nagu mäng oleks 5vs5, G4S ei suuda oma ülekaalu ära kasutada, mehed on kuidagi unised, võibolla pole veel Eesti korvpalli võidurõõmust üle saanud. Ülekaalu igatahes ei suudetud enda kasuks maksma panna ning mäng jätkus võrdsetes koosseisudes. #71 Anti Krik saab jälle üks ühele G4S-i väravavahiga, teeb väga hea viske kuid seekord on Zaborovets kindlalt kohal ning tõrjub. Kui tablool lõi ette 8:21 kõlas sireen seekord G4S-I kasuks kui #1 Ramon Kaju (sööt #10 Juri Rõbnikov) saab hästi väravavahiga 1vs1 ja litter põrutab otse võrku, muuseas 10 sekundit enne oli hüljestel võimalus edu hoopis kasvatada, kui Ponomarjov lendles läbi kaitsjate ja sai teha kõva kauglöögi aga otse väravavahi kätte. Ülejäänud poolaeg püsib hülgete ülekaalus rünnakul, kuid G4S suudab üllatada hülgeid oma kiirrünnakutel. Nii juhtub ka mõni sekund enne poolaja vilet kui hülged kaotavad litri vastase tsoonis ning G4S saab teha pealeviske kuid hülgete puurilukk on sel korral kindel.

Teise poolaja algus on üpriski sarnane esimesele, hülged haaravad kohe initsiatiivi. 3.  minutil saab kukutamise eest 2 minutit hüljeste poolt Vadim Belik. #187 Artur Kattai teeb mitu väga head kaugviset, kuid seis tablool endiselt 2:1. Seda ülekaalu kasutavad G4S mängijad juba paremini ära kui esimest, tekivad võimalused kuid ära ei suudeta realiseerida. Ponomarjov hüljeste poole pealt on kindlasti mängu MVP põhikandidaat, litter püsib meeletult hästi kepil ning kiirus on teistest peajagu üle.

Vahepeal on mängitud juba 10 minutit teisest poolajast, kui tagaajajad saavad uue võimaluse.  #27 Neeme Kase saab 2 minutit pingil mõelda, et mis ta valesti tegi. G4S võtab aja maha. Kas nüüd mõeldakse välja salaplaan millega tee väravasse avada? Esialgu veel mitte, kuid hüljeste poole peal saatetakse veel üks mängija Kasele seltsi (# 5 Viktor Spoda). Mängida on jäänud veel 3 ja pool minutit ja sellest 1,5 on võimalus G4S-il mängida 5vs3 ülekaalu. Tundub, et selline ülekaal tuli ka turvafirma mängijatele üllatusena, sest rünnakuid ei suudeta korralikult lõpuni viia ning varsti ongi juba hülged uuesti viiekesi platsil. Viimasel minutil saavad veel hülged omakorda kasutada ülekaalu, viimaste sekunditeni on litter G4S-i tsoonis ja siis saab veel ühe viimase kiirrünnaku teha Pavel Rogov, mis mängu viimasel sekundil koos vilega maandub otse kindasse.

Pingelise ja huvitava duelli võidavad Kurase Hülged seisuga 2:1